GELECEĞİN SAĞLIĞINI TASARLIYORUZ “İYİ” BİR DÜNYAYA HOŞ GELDİNİZ!

GELECEĞİN SAĞLIĞINI TASARLIYORUZ “İYİ” BİR DÜNYAYA HOŞ GELDİNİZ! WELL WORLD MEDICAL WELLNESS

GELECEĞİN SAĞLIĞINI TASARLIYORUZ “İYİ” BİR DÜNYAYA HOŞ GELDİNİZ!

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu olarak 1999 yılında başladığımız sağlık turizmini bugün 30 ülkedeki ofislerimiz ve 100 ülkeden getirdiğimiz aylık 1500 A++ hasta potansiyelimizden gelen talepler doğrultusunda uzun süreli ve yoğun çalışmalar ile dünyanın en kapsamlı ‘’Medical Wellness’’ projesini oluşturduk.

Well World Medical Wellness, Well Clinic, Well Food ‘dan oluşan 3 temel öğenin yer aldığı, kendi alanında otorite olarak kabul edilen bilim insanlarını bünyesinde barındıran seçkin bir ‘’Bilim Kurulu’’nun eşliğinde ve %91’i ormanlarla çevrili İstanbul’un nefes alan ilçesi Şile’de 300.000m2 kapali alanda gerçekleşecek olan bu proje, insanlığın uzayan ömrünü sağlıklı ve kaliteli sürmesini sağlayacak disiplinleri kazandıran, bütünsel yaklaşımların esas alındığı bugüne kadarki en kapsamlı ve sürdürülebilir Medical Wellness projesidir.

www.thewellworld.com


 

GELECEĞİN SAĞLIĞINI TASARLIYORUZ

İstanbul’da…

Karadeniz’in kıyısında…

% 91’i ormanlarla çevrili Şile’de…

300.000 m2alanda…

Sağlıklı Yaşam Dünyası, “WELL WORLD” Kuruluyor!

“İYİ” BİR DÜNYAYA HOŞ GELDİNİZ!

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre SAĞLIK; bedensel,ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir.

Bilim insanları, “İnsan ömrü uzuyor,” diyor ve verilerle de bunu kanıtlıyor. Fakat insanlara uzun yaşamak yetmiyor, bir de bu süreyi sağlıklı tamamlamak gerekiyor. Peki, bu mümkün mü?

WELL WORLD projesi bunun mümkün olabilmesi için geliştirilmiş, dünyada bu denli kapsamlı örneği olmayan, çok ayrıcalıklı vemultidisipliner bir modeldir.

Projenin temelleri, Türkiye’de 20 yıl önce sağlık turizmini başlatarak, 30 ülkeye ofis kurmuş, 100 ülkeden hasta getiren Türkiye’nin ilk Estetik ve Plastik Cerrahi Hastane Grubu Esteworld’ün Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Tuncer ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr.Burak Tuncer’in liderliğinde 3 sene önce atılmıştır.

Sağlıklı “Longevity” (Uzun ömürlülük) kavramı üzerine kurulan bir sistem ancak sürdürülebilir olduğunda fayda sağlayacağı için, Luxury Hotel konforu ile birleştirilerek, “Longterm”(Uzun süreli) MedicalWellness protokollerini ve “Lifelong”(Hayat boyu) MedicalWellness protokollerini içeren konaklamalar halinde tasarlanmıştır.

Projenin, her bir disiplininin oluşturulabilmesi ve holistik (Bütünsel) hale getirilebilmesi için bir BİLİM KURULU oluşturulmuştur. Projenin LongevityConcept (Sağlıklı uzun yaşam konsepti) danışmanı İç Hastalıkları Uzmanı ve Mayr Hekimi Dr. Hasan İnsel’dir. Dr. Hasan İnsel, aynı zamanda WellFood bölümünün de baş danışmanıdır.

WELL WORLD’de geliştirilen her oluşum, bilimsel temellere dayanmaktadır ve yayınlarla desteklenmektedir.

WELL WORLD 3 TEMEL ALANDAN OLUŞUR;

1)MEDICAL WELLNESS

2)WELL CLINIC

3)WELL FOOD

 1. MEDICAL WELLNESS

Bu kısım WELL WORLD’ün en temel kısmını oluşturur.

WELLNESS; BEDEN, RUH ve ZİHİN sağlığını dengede tutma, koruma ve artırma temelli bir yaklaşımdır. Amerika kökenli olan bu kavram holistik, yani bütüncül ve dinamik bir sağlık anlayışını temsil eder.

Wellness; rahatlatıcı masajlar, vücut bakımı, banyolar, spa, sağlıklı içecekler ve çaylar gibi yalnızca hedonik yaşama hizmet eden pasif uygulamalardan ibaret değildir. Wellness kavramının en önemli tarafı, bireyin kendi sağlığını korumaktan ve geliştirmekten kendisinin de sorumlu olmasıdır. Birey, tüm uygulamalarda aktif rol oynamalı, istekli olmalı, öğrenmeli ve bu disiplini bir yaşam stili haline getirmelidir. Çünkü ‘iyi olma ve iyi kalma hali’ yalnızca sürdürülebilir olduğunda işe yarar.

MEDICAL WELLNESS’ın en doğru ve geçerli tanımı ise Alman MedicalWellness Derneği (DeutscherWellnessverband) tarafından yapılmıştır.

‘”MedicalWellness’ tıp ve Wellness’in ayrı ayrı oluşturacakları sağlık etkilerinin birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan sinerjiyi tanımlamaktadır. Bu alandaki ürün ve hizmetler, tıbbi temellere dayanarak yaşam kalitesini artırmalı ve haz alınan sağlıklı bir yaşam tarzıyla bireyin sağlığını güçlendirmelidir. Hâlihazırdakişikâyetler ve rahatsızlıklar durumunda bir doktorun müdahalesi kaçınılmaz olarak görülmektedir.”

WELL WORLD MEDICAL WELLNESS da bu tanıma uygun şekilde 3 önemli yaklaşımdan ve bunları tamamlayan terapilerden meydana gelmektedir;

 1. ATOM SEVİYESİNDE TARAMA
 2. COLLOIDAL SILVER HAVUZLAR
 3. PİRAMİT TERAPİSİ

 1. ATOM SEVİYESİNDE TARAMA VE DENGELEME

Eğer evrenin sırrını çözmek istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim üzerine düşünün.” Nikola Tesla

En önemli bilim insanlarından NicolaTesla, yıllar önce alternatif akım, kablosuz elektrik ve jeneratör gibi icatlarını bu 3’lüye odaklanarak gerçekleştirmiştir.Bilim insanları yeni yüzyılda da bunların ışığındaicatlarına devam ediyor.

WELL WORLD’de de Alman bilim insanları tarafından “Information Field” (Bilgi alanı) teknolojisi temel alınarak üretilmiş, bilgi bağlantılarını analiz edip dengeleyerek; beden, ruh ve zihin uyumunu ölçen özel yazılımlı fütüristik bir cihaz kullanılıyor. Bu teknoloji, hastalıkları henüz atom seviyesindeyken fark etmeimkânı sağlıyor.

Bu ne anlama mı geliyor?

En Erken Teşhis Potansiyeli!

Olası Hastalıklara Karşı Önlem Alma Şansı!

Well World olarak bununla da sınırlı kalmıyor,HolistikWellness Taramalarla da bu bilgiyi destekliyoruz.

HOLİSTİK WELLNESS TARAMA PROGRAMI

 • Doktor Konsültasyonu
 • Beslenme ve Diyetetik Uzman Konsültasyonu
 • AGEscan ve Yorumlanması
 • LatentAsidite Ölçümü
 • Skin Test
 • FRAS Testi ve Yorumlanması
 • HRV Testi ve Yorumlanması
 • Body CompositionAnalyse

 1. COLLOIDAL SILVER HAVUZLAR

Kolloidalgümüş suyu, buharla damıtılmış su içinde elektrot yöntemiyle iyonize edilerek hazırlanan, ancak mikroskop altında görülebilecek kadar küçük nano gümüş parçacıklarından oluşan süspansiyondur. Kolloidal gümüş suyu, Amerika’da 1930’ların ortalarına kadar enfeksiyonlarla savaşan yaygın bir antibiyotik tedavisi olarak kullanılmıştır.

Gümüş, tarihte bilinen en eskiantimikrobiyaldir. Birçok patojeni eş zamanlı olarak yok edebilme özelliğine sahiptir. Antibakteriyel, antivirüs,antifungal (Mantar önleyici) ve aynı zamanda çok güçlü bir antienflamatuar (enfeksiyon giderici) olarak bilinir.

Biz en güvenilir kullanım yöntemi olantopikal kullanımı ile en büyük organımız derinin mikrobiyotasını dengeliyoruz.

Biz WELL WORLD MEDİCAL WELLNESS olarak, profesyonel sağlık çalışanlarımız tarafından oluşturulan ikişer veya üçer kişilik kolloidal gümüş suyuhavuzlarında sizler için bir haftalık protokoller uyguluyoruz. Bu protokoller, patojenleri ortadan kaldırarak misafirlerimize daha uzun süre sağlıklı ve genç bir cilt için oluşturduğumuz etkili bir disiplindir.

 1. PİRAMİT TERAPİ

Piramit doğru konumlandığı ve doğru materyal kullanıldığı takdirde şekli gereği önemli bir manyetik enerji alanı oluşturuyor. Bu kozmik enerji alanı, yüzyıllar evvel Mısırlılar tarafından “ PyramidHealing” (Piramit Şifası) olarak keşfedilmiş, daha sonra dünyanın pek çok farklı yerinde kullanılmıştır.

Optimal hesaplamalarla inşa ettiğimiz bu yapı, iç içe geçmiş iki piramitten oluşturulmuş ve manyetik kuzeye göre hizalanmıştır. Piramit geometrik şekil, terapötik enerjileri saklama ve yayma özelliğine sahiptir. Ölçek olarak da dünyanın en büyük ikinciModel Piramididir. Yine dünyanın en büyük model piramidi de projemizde olacaktır.

Piramidin enerji merkezinden, Kuvars taşları ile su akmakta.Böylece suyun bilimsel olarak da kanıtlanmış kopyalama özelliğinden hem fiziksel hem de zihinsel boyutta faydalanılmaktadır. Yerden ve gökyüzünden gelen pozitif ışınların oluşturduğu pozitif iyon ve manyetik alan sayesinde vücudumuzun % 75’ini oluşturan su, içindeki kristalleri düzenler.

Kuvars ise ilk çağlardan bu yana tedavi alanında kullanılan kuvars kristali oksijen ve silikonun bileşenlerinden oluşmaktadır. Günümüzde tedavi nitelikli taşların başında gelmektedir.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder, pozitif enerjiyi toplar, aktifhale getirir ve aynı zamanda da biriktirir.

Piramit enerjisi terapisi ile daha az stres, daha kaliteli uyku, daha açık bilinç ve net bir odaklanma mümkündür.

Özellikle Pubmed (US National Library of MedicineNationalInstitutes of Health) çalışmaları, stres yönetiminde piramit enerjisinin hayvan deneyleri üzerindeki etkisinden açıkça bahseder.

TAMAMLAYICI UYGULAMALAR

NUTRITION (SAĞLIKLI BESLENME / KİLO VERME)

Art Of DigestionByDr. Hasan İnsel

‘Gen’e Özel Beslenme

Vegan Beslenme

Detoks Programları

Vitamin, Mineral ve Aminoasit Ölçüm ve Regülâsyonu

EMOTIONAL THERAPIES ( DUYGUSAL TERAPİLER)

Mindfullness

EMDR (EyeMovementDesensitization&Reprocessing)

Hypnotherapy

Thetahealing®

PSYCH-K

Workshoplar

MEDICAL CARE/THERAPIES ( MEDİKAL TEDAVİ ve TERAPİLER)

InsomniaCare (Uyku Tedavileri)

Algology(Ağrı Tedavileri)

Dermatology(Deri Hastalıkları)

Anti-Aging (Yaşlanma Karşıtı)Tedaviler

Ozon Terapi

Glutatyon Terapi

Hidrojen Terapi

EDTA Terapi

Saç Tedavileri (ACELL PRP+Laser)

Kinezyoloji

Lenfatik Drenaj Masajları

AbdominalTerapi

Medikal Masaj

RELAXING THERAPIES (RAHATLATICI TERAPİLER)

Nefes Terapisi

Ses Terapisi

Yoga

Ayurvedik Masaj

Thai Masajı

Sıcak Taş Masajı

Refleksoloji

Kalistenik Egzersizler

Aromaterapi

Fitoterapi

Virtual Therapy(Sanal Terapi)

2. WELL CLINIC (Aesthetic&Longevity)

Bu bölüm,MedicalWellness bölümüyle hem bağlantılı hem de özerk yapılı alanlardır.

WELL CLINIC estetik ve sağlıklı uzun yaşama (longevity) dair tedavi ve terapiler sunmaktadır.

Aynı zamanda yaşam kalitesini EN SIK BOZAN, ancak tedavisi için birimine EN AZ RASTLANAN ya da HİÇ RASTLANMAYAN özel birimlerden oluşan bir kliniktir.

WELL CLINIC’te  Yer Alacak Branşlardan Bazıları:

Golden PhiMethod

Insomnia (Uyku Bozukluğu)

Algoloji (Ağrı Tedavisi)

Psikosomatik Hastalıklar

Diyabet Ünitesi

Özellikli Nutrition

Dermatoloji

Kök Hücre Tedavileri

HealthyAging

Plastik Cerrahi

Saç Tedavileri

Medikal Estetik

Vücut Şekillendirme

3.WELL FOOD

Yediğimiz şeye dönüştüğümüz gerçeğini artık hepimiz biliyoruz. Şile doğası açısından İstanbul için çok değerli bir lokasyonda bulunuyor.

Karadeniz’e kıyısı olan, %91’i ormanla çevrili Şileaynı zamanda toprağı tarım açısından her mevsim bereketli olan bir yapıdadır.

Tüm avantajları ve Türk ekonomisine ve yöre halkına katkısı da göz önünde bulundurularak, bölgenin zaten hali hazırda yaptığı organik tarım ürünleri de WELL WORLD projesine dâhil edilerek WELL FOOD alanımızıoluşturacak. Endemik kaynaklı beslenme WELL WORLD’ün tüm hizmet alanlarının temel prensibidir.

Şile’nin kendi yeraltı kaynak suları ile oluşturulacak seralarımız sayesindemuzu bile dalından koparıp yeme fırsatını yakalayacaksınız.

Yine bu yöresel ürünlerden hazırlanmış veözel reçetelerle oluşturulmuş menüsüyle restaurantlarımız da bu alanda hizmetinizde olacak.

WELL WORLD MEDICAL WELLNESS PROGRAMLARI

1.“B’WELL” PROGRAM:Well World’ün temel programıdır. Temel bir tarama içerir. En az 4 gün konaklama gerektiren, holistik bir wellness protokolü sunan, kısa sürede etkin sonuç veren bir programdır.

2. “B’YOUNGER” PROGRAM: Anti-aging uygulamaların ağırlıklı olduğu bir programdır. Non-invasive uygulamalar içerir. Hem içeriden hem dışarıdan ‘geriye yaşlanmayı’ amaçlar.

3. “B’RECHARGE” PROGRAM: Özellikle bir anti-stres ve detoksifikasyon programıdır.

4. “B’LIGHT” PROGRAM: Vücut kitle endeksi ortalamanın üzerinde olup, sağlıklı kilo vermek isteyenlerin tercih edebileceği bir programdır.

5.”B’ REBALANCE” PROGRAM:Bedenen, zihnen ve ruhen arınma ve dengelenmeyi amaçlar. Odaklanmayı, zihinsel kapasite ve farkındalık seviyesini yükseltmeyi amaçlayan bir programdır.

6. WELL LONGEVITY PROGRAM:Sağlıklı uzun ömürlülük esasına dayanır. Bu program,lifelongaccomadation (yaşam boyu konaklama) misafirlerine özel bir programdır.Süreklilik gerektirir.

7. JR. WELL PROGRAM: 3-12 yaş misafirlerimiz için özel olarak geliştirdiğimiz bir programdır. Sağlıklı yaşam bilincinin erken yaşta hayat biçimi haline getirilmesine yardımcı aktivite ve uygulamalar içerir.

8. LONG WEEKEND PROGRAM: Perşembe günü başlayıp pazar gününe kadar süren bir konaklama sistemi içerir.Buna uygun 4 günlük efektif bir programdan oluşur.

9. DIGESTIVE WELLNESS PROGRAM: Sindirim sistemindeki sorunların düzeltilmesini hedefleyen bir programdır. Ne yediğimiz kadar neyi sindirebildiğimiz de çok önemlidir. Sindirimi sanata çeviren bir programdır

HABER GÖKTÜRK

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 16:58
YORUM EKLE