SMA HASTALIĞININ TEDAVİSİ BULUNDU HABERDEKİ LİNKE TIKLAYARAK SİZDE DESTEK OLUN

Çocuklukta belirtileri daha belirgin görülen hastalık, sık rastlanan genetik rahatsızlıklardan biridir. Spinal Müsküler Atrofi (SMA), hareket sinir hücrelerinden (motor nöronlardan) kaynaklı nöro-müsküler bir rahatsızlıktır.

SMA HASTALIĞININ TEDAVİSİ BULUNDU HABERDEKİ LİNKE TIKLAYARAK SİZDE DESTEK OLUN
Spinal Müsküler Atrofi: Bu hastalığın tüm tiplerinde omurilikte bir bölgedeki hareket sinirleri etkilenir. SMA, kas hareketlerini kontrol eden sinir sisteminin tahrif olmasıyla kasların erimesi ve zayıflaması belirtileriyle literatürdeki yerini almıştır. SMA hastalığının evreleri söz konusudur. En tehlikelisi SMA Tip 1 denilen evredir. SMA Tip 1 hastalığının belirtileri çocukluk yaşlarından itibaren gözle görülebilir. Bu belirtiler içerisinde yutkunma ve solunum zorluğu, desteksiz oturamama gibi sorunlar söz konusudur.

NASIL YARDIM EDEBİLİRSİNİZ?

Şu anda Türkiye'de yüzlercesi solunum makinasına bağlı olmak üzere SMA Tip 1 hastası bebeklerin sayısı 1000 civarında. Acil olarak tedaviye başlanması durumunda bebeklerimizin tamamını yaşatabiliriz.sizde sayfamızdaki linke tıklayarak kampanyayı imzalayın destek olun cocuklarımızın saglıga kavusmasını sağlayın
LÜTFEN İMZALAMAK İÇİN BURAYA TILAYINIZ

TEDAVİSİ: 
SPINRAZA (Nusinersen) ilacı.


İlaç Menşei: ABD

İlacın bulunma amacı :SMA Tip1 bebekleri yaşatmak.

İlacın ilk yıl tedavi maliyeti: 750 bin $

Yıllık doz: 375 bin $

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER